eko-żywność
czysta woda
suplementy

Tu znajdziesz

To co służy zdrowiu!

Paweł Bilski
https://pawelbilski.pl
tel. 509 714 295
e-mail:

Tu znajdziesz

Newsletter >>>

Każdy kto jest zainteresowany i chciałby być na bieżącą z tym co dzieje się w Coral Clubie, może mieć dostęp do tych informacji po zarejestrowaniu się.

Coral Club Polska
Facebook

dodano: 2015-09-26.

więcej ...

"Nieżywi lekarze nie kłamią".

Przedstawiamy Państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia Joela Wollesa.

dodano: 2015-10-16.

więcej ...

Jak zamawiać produkty
zobacz prezentację ->

Jak rejestrować w Coralu
zobacz prezentację ->

Adresy Coral Clubu
ściągnij plik ->

Produkty

Coenzyme Q-10

Coenzyme Q-10

Koenzym Q10 jest substancją witaminopodobną, pełniącą rolę katalizatora w procesie tworzenia wy­sokoenergetycznych związków fosforanowych, m.in. molekuły ATF (adenozintrifosfat) jedynego źródła energii, obecnego we wszystkich żywych komórkach, począwszy od wirusów, kończąc na złożonym organi­zmie człowieka.

Koenzym Q10 jest odpowiedzialny za wytwarzanie 95% całej energii komórkowej.

Koenzym Q10 (ubichinon) wytwarzany jest samo­dzielnie przez organizm człowieka od chwili jego narodzin. Mniej więcej od 30 roku życia jego pro­dukcja wykazuje tendencję spadkową. Dodatkową przyczyną deficytu tego związku może być zachwia­nie procesu syntezy

Koenzymu Q10, traktowane jako wrodzony lub nabyty defekt organizmu. Dzisiejsza nauka nie jest w stanie wyjaśnić przyczyny obniżenia jego koncentracji w organizmie. Ubichinon podlega syntezie w komórkach wątroby. Wraz z pożywieniem dostarczane jest do 10 mg

Koenzymu Q10 dziennie. Minimalne dzienne zapotrzebowanie organizmu na ten składnik wynosi 30 mg. Dlatego niezbędne jest jego uzupełnienie - poprzez odpowiedni skład posił­ków lub dodatki żywieniowe (przede wszystkim po­chodzenia zwierzęcego) pozwalające na zwiększenie aktywności życiowej w wieku dojrzałym i opóźnienie procesów starzenia.

Koenzym Q10 wykazuje wysoką aktywność jako antyoksydant. Neutralizuje wolne rodniki, wspomagając utrzymanie prawidłowej struktury komórkowej i jed­nolitego charakteru samej komórki. Jego działanie ma wpływ na przebieg procesów metabolicznych i prze­miany materii w organizmie. Zachwianie tych funkcji może stać się przyczyną wielu dolegliwości.

Stosowanie Koenzymu Q10 jest prze­widziane w wielu programach zwalczania otyłości. Jako ważny element stymulujący produkcję energii w organizmie, wspomaga pracę komórek, i tym sa­mym aktywizuje proces przemiany materii wewnątrz organizmu. Zbędne złogi tłuszczu wykorzystywane są przy tym przez organizm jako źródło substancji od­żywczych dla syntezy AFT.

Działanie ubichinonu nie jest natychmiastowe. Wyniki jego stosowania mogą być dostrzegalne dopiero po 2-4 tygodniach od rozpoczęcia kuracji, tj. od momen­tu osiągnięcia niezbędnego poziomu jego koncentra­cji w organizmie.

Koenzym Q10 jako składnik dodatkowej diety jest łatwo przyswajalny i szybko następuje jego włączenie się w swoiste dla organizmu procesy metaboliczne.

CoEnzyme Q10 działa wspomagająco przy:
astenii i syndromie chronicznego zmęczenia;
stanach wycieńczenia emocjonalno- psychicznego lub fizycznego;
dolegliwościach jelitowych oraz sercowych ;
nieprawidłowej przemianie materii; nadwadze;
rehabilitacji po przebytych chorobach.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Składniki: koenzym Q10, substancje pomocnicze.

Naturalny środek, zwiększający zasoby energetyczne organizmu.

Koenzym Q10 to substancja witaminopodobna rozpuszczalna w tłuszczach - niezbędny element w procesie tworzenia energii na poziomie każdej żywej komórki. Nazywany cudem młodości przedłuża życie komórek i opóźnia proces biologicznego starzenia się organów. Koenzym Q-10 jest integralną częścią mitochondria komórek i odgrywa ważną rolę w stymulowaniu syntezy ATP – uniwersalnego przenośnika i głównego źródła energii w żywych komórkach.

Koenzym Q-10 wzmacnia inne enzymy, posiada działanie przeciwutleniające. Najwięcej koenzymu Q10 znajduje się w komórkach zużywających dużo energii (najbardziej potrzebują go komórki mięśnia sercowego, mięśni szkieletowych i komórki wątroby). Jego źródłem są również produkty spożywcze pochodzenia zwierzęcego (mięso, wątroba, serce, itp.).

Z wiekiem poziom koenzymu Q-10 w komórkach ludzkiego organizmu obniża się, co prowadzi do rozwoju wielu chorób degeneracyjnych oraz przyspieszenia starzenia. Przyczyną deficytu koenzymu Q-10 może być naruszenie jego syntezy w wyniku złej przemiany lub wady wrodzonej lub nabytej.

Deficyt koenzymu Q-10 może prowadzić do chorób serca. Serce ma wysoką aktywność metaboliczną i wymaga stałego przepływu energii, dlatego też jest niezwykle wrażliwe na niedobory koenzymu. Ponadto, brak koenzymu Q-10 jest przyczyną chorób tkanek dziąsła. Przyjmowanie koenzymu w formie syntetycznej przyczynia się do wzmocnienia ich rozwoju oraz zapobiega paradontozie.

Dodatkowe przyjmowanie CoEnzyme Q-10 pobudza energię, co z kolei przyczynia się do rewitalizacji komórek, a tym samym znormalizowania przebiegu procesów metabolicznych. Coenzyme Q-10 jest łatwo wchłaniany do komórek.

CoEnzyme Q-10 promuje:
· zapobieganie i leczenie chorób układu krążenia, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego;
· zapobieganie paradontozie;
· spowolnienie starzenia;
· przyspieszenie metabolizmu;
· aktywację układu immunologicznego;
· profilaktykę i leczenie syndromu chronicznego zmęczenia.

polecający : *

e-mail odbiorcy: *

Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na strone pabil.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.

Gdzie szukać:    wiedzy   |   informacji   |   wolności

Warto odwierdzić:   Coral Club   pawelbilski.pl

© Copyright PaBil 2010. Projekt i wykonanie: Rafał Dudek