eko-żywność
czysta woda
suplementy

Tu znajdziesz

To co służy zdrowiu!

Paweł Bilski
https://pawelbilski.pl
tel. 509 714 295
e-mail:

Tu znajdziesz

Newsletter >>>

Każdy kto jest zainteresowany i chciałby być na bieżącą z tym co dzieje się w Coral Clubie, może mieć dostęp do tych informacji po zarejestrowaniu się.

Coral Club Polska
Facebook

dodano: 2015-09-26.

więcej ...

"Nieżywi lekarze nie kłamią".

Przedstawiamy Państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia Joela Wollesa.

dodano: 2015-10-16.

więcej ...

Jak zamawiać produkty
zobacz prezentację ->

Jak rejestrować w Coralu
zobacz prezentację ->

Adresy Coral Clubu
ściągnij plik ->

Produkty

Cascara Sagrada

Cascara Sagrada

Podstawowe właściwości produktu Cascara Sagrada:

zapewniają regularność wypróżnień; wspomagają usuwanie toksyn z organizmu;
wspierają pracę układu trawiennego.


Szakłak amerykański od dawien dawna znany jest mieszkańcom Środkowej i Północnej Ameryki. Wywar z jego kory stosowano jako środek przeczyszczający.

Cascara Sagrada - to naturalny produkt na bazie szakłaka amerykańskiego, posiadający działanie rozwalniające i regulujące napięcie mięśniowe jelit, przede wszystkim jelita grubego, pobudzający wydzielanie całego układu trawiennego i perystaltykę jelit.

Działanie substancji czynnych

Szakłak amerykański delikatnie oczyszcza jelita w ostrych i chronicznych atonicznych i spastycznych zaparciach. Można go stosować przy hemoroidach i pęknięciach odbytnicy, jako że formuje miękki, nie powodujący podrażnień stolec, jednocześnie przy­czyniając się do gojenia błony śluzowej jelit. Rozwalniające działanie szakłaka amerykańskiego na­stępuje po 8-10 godzinach po zażyciu, dlatego poleca się stosować go na noc. Długi okres utajony spowodo­wany jest tym, że antraglikozydy, bezpośrednio po za­życiu pozostają nieaktywne i dopiero w jelicie grubym rozpadają się na emodynę i kwas chryzofanowy, które podnoszą napięcie i perystaltykę jelita grubego, po­wodując szybkie przemieszczanie się mas kałowych.

Pod ich wpływem spowalnia się też wchłanianie pły­nów w jelicie grubym, w wyniku czego objętość mas kałowych zwiększa się i rozrzedza, co stanowi dodat­kowy efekt rozwalniający.

Substancje garbnikowe zawarte w szakłaku posiadają bardzo dobry wpływ na błonę. Działając wspólnie ze śluzówką je­lit przyczyniają się do zmniejszenia odczuwania dyskomfortu i tworzą na błonach śluzowych ochronny film, zapo­biegający dalszemu rozwojowi ognisk zapalnych.

Olejki eteryczne wykazują właściwości dezynfeku­jące oraz uśmierzające ból. Zapobiegają procesom fermentacyjnym i gnilnym w jelitach. Wchodzące w skład olejków eterycznych polifenole wywołują efekt żółciopędny: nasilają funk­cje wydalnicze wątroby, normalizują wytwarzanie żółci, zwiększając wydalanie cholestero­lu i substancji toksycznych wraz z żółcią.

Składniki: kora szakłaka amerykańskiego (Rhamnus purshiana), substancje uzupełniające.

Kora kruszyny (szakłaku) stosowana jako środek przeczyszczający w ostrych i przewlekłych zaparciach.

Stosowana w delikatnych, umiarkowanych dawkach, Cascara Sagrada czyści jelita nawet w przypadku zapalenia ściany jelita, przyczyniając się do uzdrowienia błony śluzowej. Po przyjęciu kory kruszyny efekt może nastąpić w czasie do 8-10 godzin, dlatego powinno się ją stosować na noc.

Cascara Sagrada może być stosowana przy czerwonce, chorobach żołądka i wrzodach, jako środek przeczyszczający, przy durze brzusznym, chorobach wątroby, gorączce. Zewnętrznie szakłak można stosować przy świerzbie u dzieci, obmywając wywarem ciało.

Przeciwwskazaniami do stosowania są niedrożność jelit, bóle brzucha niepewnego pochodzenia, wyrostek robaczkowy, ostre choroby zapalne w jamie brzusznej, zapalenie otrzewnej, macicy i krwawienie z żołądka, zwiększona wrażliwość na leki. Długotrwałe przyjmowanie środków przeczyszczających nie jest zalecane, aby uniknąć naruszenia wymiany wody. Należy także zachować ostrożność przy zaburzeniach funkcji wątroby, nerek i serca.

polecający : *

e-mail odbiorcy: *

Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na strone pabil.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.

Gdzie szukać:    wiedzy   |   informacji   |   wolności

Warto odwierdzić:   Coral Club   pawelbilski.pl

© Copyright PaBil 2010. Projekt i wykonanie: Rafał Dudek