eko-żywność
czysta woda
suplementy

Tu znajdziesz

To co służy zdrowiu!

Paweł Bilski
https://pawelbilski.pl
tel. 509 714 295
e-mail:

Tu znajdziesz

Newsletter >>>

Każdy kto jest zainteresowany i chciałby być na bieżącą z tym co dzieje się w Coral Clubie, może mieć dostęp do tych informacji po zarejestrowaniu się.

Coral Club Polska
Facebook

dodano: 2015-09-26.

więcej ...

"Nieżywi lekarze nie kłamią".

Przedstawiamy Państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia Joela Wollesa.

dodano: 2015-10-16.

więcej ...

Jak zamawiać produkty
zobacz prezentację ->

Jak rejestrować w Coralu
zobacz prezentację ->

Adresy Coral Clubu
ściągnij plik ->

Produkty

Selenium

Selenium

Produkt Selenium okazuje nieocenioną pomoc w:
normowaniu pracy systemu immunologicznego;
działaniu antyoksydacyjnym, opóźnianiu procesu starzenia komórek;
zachowaniu elastyczności skóry.

„Środek, który jest w stanie zmniejszyć zachorowalność na nowotwory prawie o 40% i zmniejszyć śmiertelność z przyczyn nowotworowych do 50%” - tak określił selen znany amerykański kardiolog - dr Atkins. Udowodniono, że w regionach o wysokiej zawartości selenu w glebie zachorowalność na raka płuc, jelita prostego, szyjki macicy i macicy jest znacznie niższa. Naukowcy uważają, że nieswoisty wzrost zachorowalności na niektóre infekcje, choroby sercowo- naczyniowe, onkologiczne i gastroenterologiczne, może być spowodowany deficytem selenu, na który cierpi ponad 80% ludności. W niektórych krajach z ubogimi w selen glebami wdraża się specjalne programy wzbogacające w selen produkty spożywcze.

Działanie substancji aktywnych

Selen to mikroelement, który wspomaga w przeciwutleniającą i detoksacyjną ochronę organizmu. We współdziałaniu z witaminą E sprzyja podniesieniu jej antyoksydacyjnej aktywności. Bierze udział w metabolizmie jodu, ponieważ bez zawierających selen enzymów jest niemożliwe wytworzenie hormonu T3 tarczycy, niezbędnego do normalnego psychicznego i fizycznego rozwoju organizmu, zwłaszcza ośrodkowego układu nerwowego. Selen jest składnikiem białek tkanki mięśniowej, w tym mięśnia sercowego, wspiera elastyczność ścianek naczyń krwionośnych i płynność krwi oraz dostarczanie substancji odżywczych i tlenu do tkanek.

Selen odgrywa ważną rolę w utrzymaniu zdrowej skóry. Przyczynia się do zaniżenia syntezy melaniny, co widocznie zmniejsza pigmentację skóry. Wbudo­wując się we frakcję lipidową błon komórkowych, wywiera działanie stabilizujące, chroniąc komórki skóry przed szkodliwym działaniem metali ciężkich i wolnych rodników.

Selen odpowiada za elastyczność powłoki skórnej, zabezpiecza ją przed agresywnym działaniem promieni ultrafioletowych, opóźnia proces starzenia skóry.

Selen jest niezbędny dla życia ludzkiego. Ten biologicznie aktywny pierwiastek śladowy jest częścią wielu hormonów i enzymów związanymi z wszystkimi organami i układami. Jego dostarczanie wraz z innymi mikroelementami jest niezbędne dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Wieloletnie badania wykazały, że selen posiada zapobiegawcze działanie przy wielu chorobach, jak również pomaga pozbyć się złogów i różnych substancji toksycznych, zwiększa odporność i wzmacnia procesy samoregulacji organizmu.

Wykorzystanie selenu jest również pomocne w normalizacji funkcji kwasotwórczych żołądka. Brak kwasu solnego w żołądku jest jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń trawienia. Służy on jako ochrona przed zakażeniem i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Z wiekiem ilość produkowanego kwasu solnego żołądka zmniejsza się o kilka razy.

Zastosowanie selenu przy anemii zwiększa poziom hemoglobiny, który powraca do normy w ciągu 2 miesięcy. Jeżeli poziom hemoglobiny i innych składników krwi ma tendencję spadkową, zaleca się dłuższe przyjmowanie selenu - od 8 do 12 miesięcy.

Brak selenu w diecie kobiet w ciąży zwiększa ryzyko śmiertelności niemowląt i prawdopodobieństwo urodzenia dzieci z niepełnosprawnością rozwojową. Niedobór selenu sprawia również, że osłabiona zostaje aktywność plemników. Zaleca się przyjmowanie selenu także po urodzeniu dziecka.

Selen jest skutecznym środkiem zapobiegania atakom astmy oskrzelowej. Dzieki temu, po pewnym czasie można ograniczyć liczbę przyjmowanych hormonów czy sterydów, a w niektórych przypadkach całkowicie je wycofać. Przy astmie zaleca się przyjmowanie selenu przez 2 lata.

Ponadto, selen pomaga obniżyć poziom cukru we krwi, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia dawki insuliny i innych leków. Selen wpływa także na zwiększenie efektywności, aktywności motorycznej, zmniejsza świąd, poprawia sen, łaknienie, nastrój.

Przyjmowanie selenu w pierwszych tygodniach i miesiącach po ataku serca przyczyniają się do szybkiej regeneracji tkanki i odnowy sił. Pacjenci narażeni na choroby niedokrwienia mięśnia sercowego poprzez przyjmowanie selenu zmniejszają ryzyko ataku serca.

Selen jest także silnym przeciwutleniaczem, którego główną funkcją jest hamowanie utleniania lipidów. Chroni on komórki przed niszczącym działaniem wolnych rodników.

Selen wspiera pracę układu immunologicznego i przyczynia się do tworzenia przeciwciał, zapobiega rozwojowi niektórych chorób nowotworowych, jest aktywnie zaangażowany w procesy metaboliczne zachodzące w skórze, zapobiega wczesnemu starzeniu się.

Selen hamuje rozmnażanie wirusów, zmniejsza ryzyko rozwoju zaćmy oka i utraty słuchu. Wiąże substancje toksyczne (arsen, kadm, rtęć) i chroni przed szkodami przez nie powodowanymi.

Zalecany przy:
braku soku kwasu żołądkowego (niedokwasota);
niedokrwistości (anemia);
okresie ciąży i laktacji;
astmie oskrzelowej;
udarze i utracie pamięci;
cukrzycy;
chorobach skóry;
chorobie wieńcowej i zawale mięśnia sercowego;
białaczce;
chorobach oczu;
chorobach popromiennych i skutkach promieniowania jonizującego;
nowotworach;
osteoporozie, artrozie, zapaleniu stawów, złamaniach;
chronicznych chorobach płuc, odmiedniczkowym zapaleniu nerek i chorobach wątroby;
rozroście tarczycy, nadczynności tarczycy;
nadciśnieniu tętniczym;
chorobach stomatologicznych itp.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Składniki: selen (L-Selenomethionine), substancje uzupełniające.

polecający : *

e-mail odbiorcy: *

Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na strone pabil.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.

Gdzie szukać:    wiedzy   |   informacji   |   wolności

Warto odwierdzić:   Coral Club   pawelbilski.pl

© Copyright PaBil 2010. Projekt i wykonanie: Rafał Dudek