eko-żywność
czysta woda
suplementy

Tu znajdziesz

To co służy zdrowiu!

Paweł Bilski
https://pawelbilski.pl
tel. 509 714 295
e-mail:

Tu znajdziesz

Newsletter >>>

Każdy kto jest zainteresowany i chciałby być na bieżącą z tym co dzieje się w Coral Clubie, może mieć dostęp do tych informacji po zarejestrowaniu się.

Coral Club Polska
Facebook

dodano: 2015-09-26.

więcej ...

"Nieżywi lekarze nie kłamią".

Przedstawiamy Państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia Joela Wollesa.

dodano: 2015-10-16.

więcej ...

Jak zamawiać produkty
zobacz prezentację ->

Jak rejestrować w Coralu
zobacz prezentację ->

Adresy Coral Clubu
ściągnij plik ->

Produkty

MagiCal ze spiruliną

MagiCal ze spiruliną

MagiCal źródło wszystkich niezbędnych dla prawi­dłowego funkcjonowania organizmu mikro- i makroelementów, zwłaszcza wapnia i magnezu, po­zyskanych z morskich alg. Ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie ich wyprodukować w dosta­tecznych ilościach, dlatego należy zapewnić sobie ich uzupełnienie z dodatkowych źródeł.

Wapń i fosfor (oraz ich krystaliczne związki) są pod­stawowym składnikiem kości, pełniąc dla organizmu strukturalne funkcje budulcowe. Jony wapnia pełnią rolę regulatora procesów fermentacyjnych, motorycznej aktywności komórek, wydzielania hormo­nów i innych ważnych funkcji życiowych. Wapń bierze udział w tworzeniu tkanki kostnej, w mineralizacji zębów, krwi oraz regulacji aktywności serca.

Magnez jest jednym z ważniejszych makroelementów organizmu. Około 70% magnezu znajduje się w tkankach kostnych. Zapewnia optymalne przy­swojenie wapnia. Dowiedziono naukowo, obydwa wymienione makroelementy wchodzą wewnątrz organizmu w określone związki. Magnez reguluje ilość przyswajanego przez organizm wapnia zapo­biegając jego nadmiernemu wydalaniu. Niedobór magnezu może powodować odkładanie się wapnia nie w tkance kostnej, a w naczyniach krwionośnych, prowadząc do ich uszkodzenia.

Magnez jest istotnym aktywatorem procesu prze­miany materii. Wchodzi w skład ponad 300 różnych enzymów. Uczestniczy również w syntezie białka i produkcji energii.

Magnez - wspomaga pełne wchłanianie wapnia, jest zaangażowany w anabolizm i katabolizm tłuszczów, białek, węglowodanów, bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych, pomaga zoptymalizować działalność mięśnia sercowego, zwiększa odporność na stres.

Żelazo odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie przemiany materii. Wchodząc w skład hemoglobiny, bezpośrednio uczestniczy w transporcie tlenu z płuc do wszystkich tkanek, organów i układów organi­zmu. Niedobór żelaza prowadzi do upośledzenia wy­miany gazowej tlenu i dwutlenku węgla (niedotlenie­nia), i w efekcie do pogorszenia przebiegu procesów energotwórczych. Traci na tym przede wszystkim system świadomości i mózg, zwłaszcza w momen­tach intensywnego fizycznego obciążenia.

Cynk wchodzi w skład ponad 100 enzymów, uczest­niczy w transporcie CO2 (dwutlenku węgla), aktyw­nie wspomaga gojenie ran. Niedobór cynku powo­duje zaburzenia apetytu oraz smaku.

Mangan - mikroelement, będący składnikiem wielu enzymów. Jego niedobór prowadzi do naruszenia równowagi w procesach przemiany materii i nega­tywnie odbija się na stanie tkanki mięśniowej.

Miedź odgrywa ważną rolę w utrzymaniu prawidło­wego składu krwi. Jest niezbędna w przyswajaniu że­laza przez organizm. Bierze udział w syntezie mieliny tj. białkowo- lipidowej osłony włókien nerwowych.

Witamina A – jej obecność jest niezbędnym warunkiem dla prawidłowego zachodzenia większości funkcji organizmu. Najważniejszymi rolami witaminy A są: stymulacja wzrostu organizmu, udział w reakcjach regenerująco-utleniajacych, wpływ na przemianę białek, węglowodanów, lipidów i soli mineralnych. Ponadto, stymuluje właściwości ochronne skóry, regeneruje błony śluzowe w różnych narządach, a także zapewnia przywrócenie prawidłowego wzroku. Przyjmowanie witaminy A w połączeniu z minerałami i witaminami ma korzystny wpływ na wygląd: skóra jest czyszczona, poprawia strukturę włosów, przyspiesza ich wzrost.

Bor - poprawia trawienie i wchłanianie wapnia do tkanki kostnej.

Działanie produktu MagiCal:
uzupełnia niedobór mikro- i makroelelemntów;
wzmacnia tkankę kostną i mięśniową;
przydatny w okresie rehabilitacji po urazach, chorobach, operacjach.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Zastosowanie:

w różnych chorobach związanych z deficytem wapnia i innych minerałów;
w przypadku niewłaściwego odżywiania i/lub zaburzenia łaknienia;
w profilaktyce i leczeniu osteoporozy jako dodatek do właściwego leczenia osteoporozy;
podwyższone zapotrzebowanie organizmu na wapń u kobiet w okresie ciąży i laktacji;

Składniki: wapń (fosforan), magnez (tlenek), żelazo (fumarat), cynk, miedź (glikonian), magnez (glikonian), chrom, witamina B2, witamina B12, beta-karoten, Spirulina, algi, substancje pomocnicze.

polecający : *

e-mail odbiorcy: *

Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na strone pabil.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.

Gdzie szukać:    wiedzy   |   informacji   |   wolności

Warto odwierdzić:   Coral Club   pawelbilski.pl

© Copyright PaBil 2010. Projekt i wykonanie: Rafał Dudek