eko-żywność
czysta woda
suplementy

Tu znajdziesz

To co służy zdrowiu!

Paweł Bilski
https://pawelbilski.pl
tel. 509 714 295
e-mail:

Tu znajdziesz

Newsletter >>>

Każdy kto jest zainteresowany i chciałby być na bieżącą z tym co dzieje się w Coral Clubie, może mieć dostęp do tych informacji po zarejestrowaniu się.

Coral Club Polska
Facebook

dodano: 2015-09-26.

więcej ...

"Nieżywi lekarze nie kłamią".

Przedstawiamy Państwu artykuł napisany na podstawie wystąpienia Joela Wollesa.

dodano: 2015-10-16.

więcej ...

Jak zamawiać produkty
zobacz prezentację ->

Jak rejestrować w Coralu
zobacz prezentację ->

Adresy Coral Clubu
ściągnij plik ->

Produkty


Eyebright (świetlik)

Eyebright (świetlik)

Stosowanie świetlika lekarskiego jest pomocne przy:

stanach zapalnych spojówek;
stanach zapalnych powiek;
stanach zapalnych woreczka łzowego;

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety

Świetlik łąkowy Euphrasia officinalis to jedno z naj­starszych ziół szanowanych w medycynie ludowej wielu krajów. Potocznie roślina ta nazywana jest „zielem oczu” lub „ocznicą” W tłumaczeniu z ję­zyka angielskiego nazwa zioła oznacza „jasne oczy”, z francuskiego „aby wyrzucić wasze okulary”, z grec­kiego „radość tego, który zachował wzrok”

Po raz pierwszy o świetliku lekarskim wspomniano w 1305 roku. Jego działanie było na tyle znane i efek­tywne, że wspominano go w wierszach i poematach. W medycynie tybetańskiej świetlik jest uznanym środ­kiem przeciwko zapaleniu spojówek. W Hiszpanii sok z tej rośliny stosowany jest jako środek znieczulający przy różnych chorobach oczu.

W skład świetlika lekarskiego wchodzi kompleks aktywnych substancji glikozydy, flawonoidy, irydoidy, antocyjany, kumaryny, witamina C, karoten, go­ryczka, saponiny, tłuste i eteryczne olejki, mikroele­menty: miedź, mangan, cynk, bor, srebro, magnez, molibden, żelazo, chrom, nikiel, które na poziomie biochemicznym działają zmniejszając stan zapalny i wpływają na procesy degeneracyjne siatkówki oka i ciała szklistego.

Biologiczna aktywność świetlika pomaga złagodzić objawy alergiczne, (szczególnie w stosunku do błony śluzowej powiek i spojówki oka) oraz poprawić jakość widzenia.

Ziele świetlika jest szeroko stosowane w okulistyce jako środek wspomagający w przypadkach pieczenia oczu i łzawieniu, w celu zwiększenia ostrości widzenia. Roślina ta korzystnie wpływa na zmęczenie oczu, wy­wołane przez sztuczne oświetlenie, duże obciążenie, nadwrażliwość na światło słoneczne, światło ekranu monitorów komputerowych, telewizora i ekranów kinowych.

Świetlik to sprawdzony środek przy bardzo mokrym kaszlu, nieżytach i bólach w zatokach czołowych. Jego działanie wpływa na rozrzedzenie śluzu w zatokach nosowych i zmniejsza stan zapalny oraz obrzęk błon śluzowych. Roślina stosowana jest także przy alergicznych nieżytach układu pokarmo­wego ze zwiększoną nadkwaśnością oraz nieżytach jelita cienkiego i okrężnicy.

Świetlik jest pomocny w profilaktyce chorób oczu różnego pochodzenia. Poprawia wzrok u osób starszych. Jest również stosowany w profilaktyce zaćmy, wszelkich stanów zapalnych i podrażnień oczu, a także w celu poprawy ostrości wzroku.

Ponadto, Eyebright może być stosowany zarówno do wewnątrz jak i na zewnątrz, w celu złagodzenia bólu, jak i przy zapaleniu powiek i zapaleniu spojówek. Połączenie świetlika z koprem włoskim, rumiankiem i liśćmi orzecha czarnego świetnie nadaje się do przemywania oczu oraz jako balsam przy różnych chorobach oczu, szczególnie wśród dzieci.

Zastosowanie:
zapalenie spojówek;
łzawienie oczu;
zwiększone zmęczenie oczu;
zapalenie rogówki;
zaćma;
oczopląs.

Eyebright stosowany jest również przy:
zapaleniu oskrzeli, któremu towarzyszy kaszel,
alergii,
niestrawności, braku apetytu,
zapaleniu żołądka, nadkwaśności,
żółtaczce.

Ponadto:
przy przeziębieniach, skazie,
toczniu u dzieci;
do picia przy gorączce,
do mycia głowy (przyspieszenie wzrostu włosów).

Składniki: Ziele świetlika lekarskiego, substancje wspomagające.

polecający : *

e-mail odbiorcy: *

Produkty opisane na stronie nie są przeznaczone do leczenia, diagnozowania lub zapobiegania chorobom. Należy skonsultować się ze specjalistą przed zastosowaniem suplementu diety. Materiały zawarte na strone pabil.pl mają charakter wyłącznie informacyjny. Metody profilaktyki i oczyszczania organizmu należy skonsultować ze specjalistą lub lekarzem medycyny naturalnej.

Gdzie szukać:    wiedzy   |   informacji   |   wolności

Warto odwierdzić:   Coral Club   pawelbilski.pl

© Copyright PaBil 2010. Projekt i wykonanie: Rafał Dudek